O DKK

Dyskusyjne Kluby Książki to projekt adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie przeczytanych książkach oraz kształtuje przekonanie, iż nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem Klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do aktywnego promowania mody na czytanie.

Dyskusja nad książką z innymi czytelnikami umożliwia poszerzenie horyzontów literackich, kształtuje niezależną myśl krytyczną. Dyskusyjny Klub Książki poprzez swoją działalność podnosi rangę czytelnictwa i książki wobec innych konkurencyjnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Oczywiście, klub nie jest zamknięty – każdy jest mile widziany na spotkaniach, nawet jeśli nie udało mu się przeczytać/dokończyć/dostać książki, wokół której toczą się rozmowy – wiadomym jest, że nie wszystkie propozycje muszą przypaść każdemu do gustu. Nie ma ograniczeń wiekowych, tematycznych – najważniejszym celem klubu jest umożliwienie spędzenia kilku chwil z osobami, które lubią czytać.

Kawę/herbatę, miłe towarzystwo i przyjazną atmosferę oferujemy w pakiecie 🙂

Napisz do nas: dkk.sejny@gmail.com

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s